20 Eylül 2018 Perşembe

Titiz Mermer'den 5 Yıldızlı Hamam Keyfi

Titiz Mermer'den 5 Yıldızlı Hamam Keyfi

 Hilton'un Asya yakasındaki tarihi yarımada ve boğaz manzarasına sahip 5 yıldızlı oteli DoubleTree by Hilton-Modaspa projesinde Titiz Mermer ürünlerini tercih etti. Proje için, özel kullanım amaçlı düşünülen Türk Hamamında teknoloji ve estetiği en iyi harmanlayan, tamamen bilgisayar kontrollü ve çok işlevli Atlas ürünü, özel bir ebatta yeniden yorumlandı.

Hamama yeni bakış
Titiz Mermer Proje Koordinatörü Ebru Akça, Titiz Mermer'in Modüler Türk Hamamı çözümü Atlas’ın, dar alanlar içerisine uygulanabilen, mekan konseptine uyumu kolaylıkla sağlayabilen, buna rağmen geleneksel Türk Hamamı ve Buhar Odası özelliklerini bünyesinde barındıran yeni bir bakış açısı olduğunu söyledi. “Bilgisayar ile kontrol edilen Atlas, seçilen moda bağlı olarak ısısını, nem ve buhar miktarını kendi ayarlamakta ve sürekli kontrol etmektedir” diyen Akça, kullanıcının Atlas’ı giriş ekranında bulunan, Türk Hamamı veya Buhar Odası modlarından biri ile açabildiğini, mp3 player, radyo gibi multimedia olanaklarından faydalanabildiğini dile getirdi.

Yenilikçi ve farklı detaylar
Atlas içerisinde bulunan "Light Therapy" sistemi kullanıcılarını masal dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor. İlk defa Double Tree by Hilton projesinde hamam için ayrılan bölüme uyacak şekilde üretilen Atlas, yine standart modelde bulunmayan oldukça sıra dışı bir göbek taşını bünyesinde barındırıyor. Yine özel olarak tasarlanan buhar odası yenilikçi ve farklı detayları ile öne çıkıyor. Buhar odası, su fıskiyesi kullanımını olanaksız hale getiren ölçüleri sebebiyle yine bir yeniliğe ev sahipliği yapıyor. Özel bir aydınlatma sistemi ile renklendirilen duvara bütünleşik şelale, çıkarttığı ses ve oda nemliliğine kattığı fayda ile öne çıkıyor.

Mekana değer katan uygulama
Projede kullanılan kar çeşmesi ise artık bir Titiz Mermer klasiği haline gelen dalga deseninin mükemmel bir örneği. Tamamen el işçiliği ile hazırlanan pano ve panoyu çevreleyen ışıklandırma mekana artı değer katıyor. Kullanılan taşın rengi ve dokusu misafirlerini şık bir estetikle karşılıyor.

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI