20 Eylül 2018 Perşembe

Doğaltaşın Büyülü Işıltısı

Doğaltaşın Büyülü Işıltısı

Haber: Şehriban ÇİMEN

Eşsiz doğal güzellikleriyle insanı baştan çıkaran Antalya'da, hayallerinizden çok daha fazlasını size sunmak için bekleyen Suone Hotels Deluxe Belek'teyiz. Heybetli ve ihtişamlı özgün mimarisiyle diğer yapıları kıskandıracak güzelliğe sahip olan Suone Hotels Deluxe Belek muhteşem doğaltaş uygulamalarıyla konuklarını büyülüyor. 60 bin metrekare doğaltaşın kullanıldığı projede, başarısını sektöre altın harflerle kazıyan On Mermer'in imzası var.

Doğayla doğalın buluşması
Yeşilin ve mavinin muhteşem buluşması Antalya'da 101.000 metrekarelik alana inşaa edilen Suone Hotels Deluxe Belek için eşsiz bir doğaltaş showroomu desek yanlış olmaz sanırım. 16 değişik renk ve dokudaki doğaltaşların birer sanat eserine dönüştüğü projede sadece üç tane ithal taş kullanılmış.

16 farklı doğaltaş
Turizm başkenti Antalya, birbirinden cazip tatil destinasyonlarıyla, dört mevsim dünyanın her yerinden binlerce turisti ağırlıyor. Antalya'nın Belek ilçesinde Türk doğal taş sektörünün gurur duyacağı bir çalışma olarak karşımıza çıkan Sueno Otel ise şık doğaltaş uygulamalarıyla değerine değer katmış. KRT Mimarlık tarafından projelendirilen ve doğal taş uygulamaları On Mermer tarafından gerçekleştirilen projede Denkay Mermer ( Denkay Madencilik), Adonis Bej ( Adalya Mermer), Monte Bella ( Adalya Mermer), Armani Bej (Adalya Mermer), Oliwe Marone (Bandırma Mermer), Dolamit (Mehmet Aygün Mermer), Bal Onix (Çalışkaner Mermer), Desert Grey (Çalışkaner Mermer), Afyon Beyazı (Aksel Mermer), Marmara Freze (Bandırma Mermer), Cappucino Bej (Adalya Mermer), Toros Siyahı (Adalya Mermer), Limra (Adalya Mermer) ve İthal taşlar Calakatta (Sezer Granit- İtalya), Absolute Black (Doğa Granit-Hindistan) ve Star Galaxy (Doğa Granit-Hindistan) taşları kullanıldı.

Ana taş Adonis Bej
Zengin doğaltaş ışıltısıyla konuklarına benzersiz doğal güzellikler sunan otelin genel mekan, lobi, lobi kolonları, restoran, duvar kaplamaları, spa ve hamam otelin doğal dokunuşlarla özel kılındığı alanlardan. Sarayları aratmayan bu görkemli yapının ana taşı olarak karşımıza Adalya Mermer'in Adonis Bej taşı çıkıyor.

Doğaltaş ışıltısı
Lüks yaşam öğelerinin en küçük detaylarına kadar işlendiği Suone Delux'ta konuklar otele adım atar atmaz, doğaltaşın ışıltı dünyasında kayboluyor. Üst lobi, alt lobi, otel ana girişi, genel mekan, alakart koridor, kapalı anfi koridor zeminleri, tuvaletler ve çarşı bölümü Adalya Mermer'e ait Adonis Bej ve Monte Bella ile Bandırma Mermer'e ait Oliwe Marone taşlarıyla hayat bulmuş. Üst lobinin tamamına uygulanan cnc uygulaması ise sarayları kıskandıracak güzellikte.

CNC cazibesi
Büyüleyici bir yaşam alanına sahip olan otelin yatak katları bölümünün banyo zemin ve duvarlarında bütünlük oluşturması açısından Denkay Mermer'in Denkay Bej Mermeri tercih edilmiş. Kral dairesi zemin ve banyo duvarlarında ise yine Adalya Mermer'e ait Armani Bej ve Adonis Bej kullanılırken, Kral dairesi duvarı Dolamit book mach kaplama ile özelleştirilmiş. Atmosferine uygun olması için ise Night club zeminde Absolute Black(Hindistan), disko zeminde Star Galaxy taşları kullanılmış. Genel mekanlar, tuvaletler, tonoz, aile odası, villalar, kral dairesi, asansör önleri gibi projenin bir çok bölümünde görülen cnc uygulamalar disko ve night club da görülüyor.

 

Spa ve hamamda Afyon Beyazı hakimiyeti
Doğaltaşın yoğun olarak kullanıldığı alanların başında otelin spa bölgesi geliyor. Fiziksel ve ruhsal dengenin sağlandığı spa bölümünde yer alan Afyon Beyazı ile kaplanan kolonlar, tüm heybeti ile müşterilerini karşılıyor. Spa lobi zeminde de Afyon Beyazı kullanılarak hem bütünlük sağlanmış hem de ferah bir görünüm elde edilmiş. Ayrıca spa bölümü duvarlarında Marmara Beyazı ve Adonis Bej patlatma kaplama tercih edilirken, spa su duvarında ise Oliwe Marone taşı tercih edilmiş. 10 tane göbek taşı kullanılarak hareket kazandırılan hamam bölümünde ise karşımıza Afyon Beyazı ve Marmara Freze (Bandırma Mermer) çıkıyor.

Lezzet duraklarında görsel zenginlik
On Mermer'in kusursuz işçiliği projenin restoran bölümlerinde de kendini gösteriyor. Ana restoranlar, Akdeniz restoranı, Türk restoranı ve İtalyan restoranı da doğaltaşlar ile benzenmiş alanlardan. Her bir restoranta farklı doku ve renkte doğaltaş kullanılarak görsel zengilik yaratılmış. Ana restaurantlar giriş kaplama ve su duvarları kaplaması Toros Siyahı (Adalya Mermer), Akdeniz restaurant duvarları Oliwe Marone ve Limra (Adalya Mermer), Türk restorantı Adonis Bej ile döşenirken İtalyan restorantı kolon ve duvarlar ise Afyon Beyazı (Aksel Mermer) ile döşenmiş.

Otelin diğer bölümlerinde kullanılan doğaltaşlar
Alt lobi kolonlar ve duvar kaplamalar: Oliwe marone
Alakart koridor su duvarları: Desert Grey
Bütün asansör kaplamaları: Adonis Bej
Basamaklar: Adonis Bej ve Oliwe marone
Yangın basamakları: Cappucino bej
Peyzaj bölümü: Adonis Bej ve Oliwe marone
Bütün otel cephe kaplaması: Marmara patlatma kaplama
Basamak yanı kolon kaplamalar: Adonis Bej
Resepsiyon bankoları: Oliwe Marone
Tezgah ve bankolar: Calakadda, Absolute Black, Star Galaxy, Bal oniks, Adonis Bej
Masa ve sehpalar: Afyon beyazı ve Adonis Bej

Gururluyuz
İç mimari grup Dual Mimarlık ile yapılan toplantılar neticesinde her mekan konseptine uygun taş çeşitlerinin mimari gruba sunulduğunu belirten On Mermer Şirket Yetkilisi Nasuh Gülmez, “Firmamız adına bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu projeden önce bir çok otel projesi yapmış olmamıza rağmen bu projenin yeri bizde her zaman farklı olacak. Projenin tüm mermer imalatlarının firmamız tarafından yapılmış olmasıyla birlikte her mekanda, mermerden yapılabilmesi sorgulanan birçok özel detay uygulamalarının proje içinde yer alması ve bu detaylarda imzamızın olması bizleri çok mutlu etti. Böyle güzel bir proje içinde olmaktan ve böyle bir projeyi referans listemize eklemekten büyük bir gurur duyuyoruz”dedi.


 

 

 

 

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI