20 Ekim 2018 Cumartesi

Doğal Taşın Büyülü Dünyasına Yolculuk

Doğal Taşın Büyülü Dünyasına Yolculuk

Haber: Şehriban ÇİMEN

Yemyeşil doğanın masmavi Akdeniz sularıyla buluştuğu, Türkiye'nin önemli turstik merkezlerinden Antalya'da, cennetten farksız bir köşedeyiz... Gözlerinizi kapatıp, el değmemiş doğanın denizle elele tutuştuğu, ebedi güzellikler içinde bir otel hayal edin. Görkemli mimarisiyle, sizi hayal alemine götüren bir otel bu, Litore Resort Hotel & Spa. Latince'de 'kumsal' anlamına gelen Litore, lüks bir otel ve spa tesisi. Alanya Okurcular'da kent merkezinin 35 kilometre doğusunda, denize doğru uzanan tarihi yarımadada yer alan otele adımınızı atar atmaz, kendinizi doğaltaşın ruhuna teslim ediyorsunuz. Burada doğal taşların güzelliğiyle büyülenmemek elde değil. Mısırlıoğlu Mimarlık tarafından projelendirilen ve doğal taş uygulamaları Serkaya Madencilik tarafından gerçekleştirilen görkemli yapı, 8 bin metrekarelik mermer uygulamasıyla sizi adeta doğal taşın ihtişamlı rüyasına çıkarıyor.

Başrolde Fantastik Brown ve Moonlight
Çamlık ve makilikler arasında konumlanış, tarihi kalıntılara bakan 34 metrekareden 62 metrekareye kadar değişen 8 ayrı oda tipinde toplam 258 odasıyla müşterilerine unutulmayacak bir tatil sunan Litore Resort Hotel & SPA, ışıl ışıl parlayan restoranları, zeminleri, lobisiyle konuklarına benzersiz güzellikler sunuyor. Otele adım attığınız anda lobide başlayan doğal taş rüyası, koridorlardan hamama kadar devam ediyor. Genel mekan, lobi, spa ve hamam, otelin doğal dokunuşlarla özel kılındığı alanlardan. Projede Gold (Gökyar Mermer), Alexandrette Black (Davut Mermer) Fantastik Brown (Serkaya Madencilik) ve Moonlight (Serkaya Madencilik) olmak üzere dört farklı taş kullanıldı. Sarayları aratmayan bu görkemli yapının ana taşı olarak karşımıza Fantastik Brown ve Moonlight çıkıyor.

Waterjet uygulamaları
Bölge coğrafyasına hakim tepelerden birine konumlandırılan tesis, mimari görselliği ile farkındalık yaratarak daha ilk sezondan konaklama turizminin çıtasını yükselterek hizmet sunuyor. Türk doğal taşlarının mükemmel bir uyum sağladığı, doğaltaş işçiliğinin en çarpıcı örneklerinin sergilendiği projede, ithal taş kullanılmadı. Lobi katında bulunan 6 adet waterjet uygulaması, projeyi daha da çekici hale getirdi. Zeminde kullanılan açık ton bej ise genel konseptin iç açıcı, ferah bir görünüme kavuşmasını sağladı.

Elit proje
Mimari detayların, yapmış oldukları işin sanatsal noktalarını göstermesi ve elit bir proje olması nedeniyle, Litore Resort Hotel & Spa'nın firmaları için büyük önem taşıdığını belirten Serkaya Madencilik yetkilileri, “Proje detaylarının zamanında çözümlenmesi, imalat-ölçü takibi ve şantiye-montaj aşamasının kontrolü, projede başlıca dikkat edilmesi gerekilen unsurlar” dediler.

Mermerciliğin sanatsal gelişimine katkıda bulunuyoruz”
Proje uygulaması yapan ve Naci Kepezkaya yönetiminde 2009 yılında kurulan Serkaya Madencilik, 6 bin metrekare açık, bin 500 metrekaresi kapalı bir alan üzerine kurulu tesislerinde, Uluslararası standartlarda plaka, fayans ve ebatlı mermer üretimi gerçekleştiriyor. Ocaklarından elde ettikleri ürünleri, yurt içi ve yurt dışında sektörün ihtiyaçları doğrultusunda hazırlayıp pazara sunduklarını söyleyen firma yetkilileri, “Bulunduğumuz bölgede ve çevre illerde proje işlerini başarı ile tamamlayıp teslim ederek, mermerciliğin sanatsal gelişimine katkıda bulunuyoruz. Isparta ve Burdur illerindeki mermer ocaklarımızda, yatırımcılar ile iş birliği yürüterek istihdam, üretim ve ihracat odaklı çalışıyoruz. Renk ve doku özellikleri açısından özel ocaklara sahip olup, işletmeciler ile her konuda işbirliği içerisindeyiz” diye konuştular

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI