20 Ekim 2018 Cumartesi

2a Mermer Granit'ten Taşı Dile Getiren Proje: Kirman Sidemarin Hotel Beach & Spa

2a Mermer Granit'ten Taşı Dile Getiren Proje: Kirman Sidemarin Hotel Beach & Spa

7 farklı taş... Beyaz ve gri tonlar... 9 bin 500 metrekarelik doğaltaşın büyüsü her yanınızı saracak... Karşınızda tüm ihtişamıyla Kirman Sidemarin Hotel Beach & Spa...

Haber: Şehriban ÇİMEN
Oteller... Tatilimize anlam katan mekanlar... Bir nevi evimiz haline gelirler. 2a Mermer Granit, ikinci evlerimizi doğal taş dokunuşlarıyla adeta büyülü birer masal haline getiriyor. Bu haberdeki masalımız da Kirman Grup'a ait olan Kirman Sidemarin Hotel Beach & Spa. Henüz daha lobiye adım attığınızda, dünyanın sizin için değişmeye başladığını hissedeceksiniz. Artık dönüşü olmayan diyarlardasınız. 9 bin 500 metrekare doğaltaşın kullanıldığı Kirman Sidemarin Hotel Beach & Spa, hayallerinizi süslemekle yeterli kalmayıp, gerçekliğiniz olacak.

Beyaz ve gri egemenliği
2a Granit Mermer'in elinden bir şaheser daha sayfalarımızı süslemeye devam ediyor. Karaca Mimarlık ortaklığıyla projelendirilen Kirman Sidemarin Hotel Beach & Spa, her an doğaltaşı yaşatıyor. Yeşim Karaca'nın mimarlığıyla hayat bulan otelde tam 9 bin 500 metrekare doğaltaş kullanılmış. 2015 yılının Kasım'ında yapımına başlanan proje bu yılın Mayıs'ında açıldı. 7 farklı taşın kullanıldığı otelde beyaz ve gri tonlar hakim. İthal taş olarak olarak kullanılan Yunan Tasos Beyaz ve Kiknos taşları projenin ana taşı olarak amiral gemisi görevi görüyor.

Mimari seçim
Taşların tercihi Mimar Yeşim Karaca'ya ait. Lobinin ve restorantın tamamı CNC uygulama olarak gerçekleştirilmiş. Bu bölgelerde kullanılan taşlar ise Tasos Beyaz ve Portsan'a ait olan Perlato. Kirman Sidemarin Hotel Beach & Spa'nın hamamında Aksoylar'a ait olan Ekvator Marmara taşı yer alıyor. Katlarda ise Faber'in yerli Dark'ı, Antalya Mermer'in Burdur Beji ve Aksoylar Mermer'in Bursa Koyu Beji kullanılmış.

Zincir otel farkı
2a Mermer Granit'ten Mehmet Aydın projenin kendileri için büyük önem taşıdığını kaydetti. Kirman Sidemarin Hotel Beach & Spa'nın zincir otel olmasının büyük bir avantaj olduğunu dile getiren Aydın, “Projelerimizde artık kendimize referans olarak yazabileceğimiz firmalarla anlaşıyoruz. Bu projede yer almamızın önemli nedenlerinden ikisi de, zincir otel olması ve projede ithal taş kullanılması” dedi.

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI