20 Eylül 2018 Perşembe

Yumuşak Dokunuşlarla Doğaltaşın Büyüsü

Yumuşak Dokunuşlarla Doğaltaşın Büyüsü

Işıl Madencilikten yeni bir proje daha... Turizm cenneti Antalya'da beş yıldızlı bir oteli daha referansları arasına başarıyla katan Işıl Madencilik, Belek Beach Resort Hotel'de toplam 6 bin metrekare taş kullandı.

Haber: Şehriban ÇİMEN

Turizm cenneti Antalya'da muhteşem otellere bir yenisi daha eklendi. Şehrin en özel yerlerinden biri olan Belek'te yükselen Belek Beach Resort Hotel, mimarisi, dokusu ve görkemiyle ziyaretçilerini baştan çıkartıyor. Doğaltaş uygulama konusunda kendini kanıtlamış olan Işıl Madencilik referanslarına 5 yıldızlı bir oteli daha eklemenin haklı gururunu yaşıyor. Toplamda 6 bin metrekare yerli ve ithal doğaltaşın kullanıldığı Belek Beach Resort Hotel'i dizayn eden mimarlık ofisi ise İdea Mimarlık.

Otelin kapasitesi artırıldı
Yaz aylarında özellikle yabancı turistlerin akınına uğrayan Antalya'da oteller doğaltaş uygulamalarıyla dikkat çekiyor. 2014-2015 döneminde yapımına başlanan Belek Beach Resort Hotel mevcut binasına yeni bir bina daha ekleyerek kapasitesini artırdı. İdea Mimarlık'ın kendine özgü tasarım, Işıl Madencilk'in ise kusursuz doğaltaş uygulaması ile otelin kendi dokusu birleştirildi. Mekan bazında diğer malzemelerle uyumu düşünülerek özenle seçilen doğaltaşlar ile soft bir görünüm elde edildi.

Yerli ve ithal 6 bin metrekare doğaltaş
6 bin metrekare taşın kullanıldığı projede ana taş olarak Portsan Mermer'in taşı olan Cosmos Bej kullanılmış. Otelin ana girişinde Gothic Mory, Cosmos Bej ve Volakas taşları yer alıyor. Dış cephe kaplamada ve Peyzaj alanlarında Veincut Traverten, spada Fantastic Brown VIP hamamda Çizgili Marmara taşları mevcut. Otelin lobisine Cosmos Bej, Gothic Mory, Fantastic Brown ve Golden Tobacco döşenmiş. Asansör cephe kaplamaları ve kolonlarda Fantastic Brown kullanılırken genel WC'lerde ise Porto Nero ve Volakas taşları kullanılmış. Ayrıca odalarda yer alan banyo tezgahları tamamen Tan Brown ile dizayn edilmiş. Bar bankolarında Absolute Black taşı kullanılmış. Otelin ana girişinde Volakas taşı ile bookmatch uygulaması kullanılırken pastane ve tur operatörleri bölümünde Volakas taşı bazı detaylarda kullanılmış.

Projede kullanılan taşlar ve ait oldukları firmalar ise şöyle:

Cosmos Bej - Portsan

Gothic Mory - Portsan

Fantastic Brown - Portsan

Absolute Black - Granitaş

Tan Brown - Granitaş

Veincut Traverten - Çavuğoğlu Mermer

Porto Nero - Portsan

Volakas - Yunanistan

Golden Tobacco - Çavuşoğlu Mermer

Çizgili Marmara - Bandırma Mermer

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI