20 Eylül 2018 Perşembe

Doğal Taş Uygulamalarıyla Göz Dolduran Bir Başyapıt

Doğal Taş Uygulamalarıyla Göz Dolduran Bir Başyapıt

Başarılı doğal taş uygulamalarının aranılan ismi Beteka Granit Mermer imzasıyla doğal taş cennetine yolculuk.

Deniz, güneş, tarih ve eğlencenin birleştiği Antalya'nın şirin beldesi Belek'e konumlanan Papillon Ayscha, mimarisi ve eşsiz doğal taş uygulamalarıyla adeta göz kamaştırıyor. AHK Construction tarafından projelendirilen ve doğal taş uygulamaları Beteka Granit Mermer tarafından gerçekleştirilen görkemli yapı, 6 bin metrekarelik mermer uygulamasıyla sizi, doğal taşın ihtişamlı rüyasına çıkarıyor.

Başrolde White Gold
Antalya'nın eşsiz koyunda 303 standart, 3 engelli, 12 junior, 56 Select Villa, 4 king süit, 4 deluxe villa, 1 adet president villa olmak üzere toplam 363 odasıyla müşterilerine unutulmayacak bir tatil sunan Papillon Ayscha ışıl ışıl parlayan restoranları, zeminleri, lobisiyle konuklarına benzersiz güzellikler sunuyor. Genel mekan, lobi, lobi kolonları, restoran, duvar kaplamaları, spa ve hamam otelin doğal dokunuşlarla özel kılındığı alanlardan. Sarayları aratmayan bu görkemli yapının ana taşı olarak karşımıza Işık Mermer'in White Gold taşı çıkıyor.

12 farklı doğal taş
Mükemmel doğal taş uygulamalarıyla adeta baş yapıt değerinde olan otele adım attığınız anda sizi ilk önce, doğal taşın parıltılı dünyası karşılıyor. 12 farklı mermer çeşidinin değer kattığı Papillon Ayscha; White Gold (Işık Madencilik), Emperador Dark (İspanya), Thundra Grey (Metamar),Verde Guatemala (Hindistan), Bal Onix (Aksoylar Mermer), Beyaz Onix (Akdağ Mermer), Marmara Ekvator (Efendioğlu Mermer), Toros Siyah (Davut Mermer), Absolut Black (Çin), Gothic Grey (Portsan Mermer), Cappuchino (Adalya Mermer), Nordic Grey (Metamar), Calacatta (İtalya) taşlarıyla sizi görsel şölene davet ediyor.

Işıl ışıl parlayan zeminler
Papillon Ayscha lüks döşenmiş doğal taş uygulamasıyla, doğal taş endüstrisi adına gurur verici bir mekan. Otelin ışıl ışıl parlayan zeminleri, Beteka Granit Mermer'in başarılı CNC uygulamalarıyla adeta birer sanat eserine dönüşmüş. Otel girişi, lobi, koridorlar ve ana restoran zeminlerinin ana taşı olarak White Gold'u görüyoruz. Bu alanlar ithal taşlar Emperador Dark, Verde Guatemala ve Metamar'a ait Thundra Grey ile dikkat çekici hale getirilmiş.

Hamamda Efendioğlu damgası
Bedensel, zihinsel ve ruhsal bütünleşmeyi sağlayan tüm detayların özenle tasarlandığı hamam ve spa'da Gothic Grey, Marmara Ekvator, Toros Siyah taşları kullanılmış. Spa bölümü masaj odalarında Gothic Grey, Spa bölümü bankosu süpürgelikleri ve sövelerinde Toros Siyah, Spa koridoru ılıklık ve hamam da ise Efendioğlu'nun ünlü Marmara Ekvatoru fark yaratmış.

Oniksin farkı
Otele adım attığınızda sizi öncelikle Akdağ'ın ve Aksoylar'ın meşhur oniksi kucaklıyor. Lobi resepsiyon bankosu ve bar bankosu arkası şömine duvarı alanlarında tercih edilen oniksler, dokunduğu alanlara ayrıcalık getirmiş. Oniks ile şık bir havanın yaratıldığı bar bankosuna Metamar'ın Masif Thundra Grey taşıyla hareket kazandırılmış. Ayrıca lobi kolonları Adalya Mermer'in Cappucchino taşı ile döşenirken, lobi merdivenleri Emperador Dark ile renklendirilmiş. Capucchino'yu Ana restoran kolon ve art work duvar kaplamalarında da görmek mümkün. Otel girişi markiz kolon ve basamaklarında ise Davut Mermer'in Toros Siyahı dikkat çekiyor. Ağırlıklı olarak Türk taşlarının tercih edildiği projenin King suitlerde ve Çin restoranında ithal taşlar öne çıkıyor. King Suitlerde Metamar'ın Nordic Grey taşı ve İtalyan taşı Calacatta, Çin Restoranında ise Absolut Black taşları kullanılmış.

Yüksek kalite
Firma olarak, projeyi teknik şartlara uygun olarak yüksek kalitede ve zamanında bitirmeye önem verdiklerini söyleyen Beteka Granit Mermer Fabrika Müdürü Uğur Ten, “Yeni bir projeye başlamadan önce gerekli ön çalışmaların ve hazırlıkların yapılmasına dikkat ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI