20 Eylül 2018 Perşembe

Doğu ile Batının Birleştiği Yere Doğal Taş Dokunuşu

İstanbul’un kalbinin tüm coşkusuyla attığı Taksim Meydanı’na birkaç dakikalık mesafede yer alan Divan Oteli’nin restorasyon çalışmalarında, doğal taş sektörünün köklü firmalarından Başaranlar Mermer’in taşları kullanıldı.

Seçkin konuklarına, Osmanlı misafirperverliğini, lüks tasarım anlayışını eşsiz bir yorumla sunan Divan Oteli restorasyon çalışmaları ile yenilendi. Yarım asrı aşkın bir mirasa sahip olma özelliği taşıyan otelin lobi, restoran, bar, oda ve ıslak hacimler gibi yerleri Başaranlar Mermer’in Denizli Traverteni ile yepyeni bir görünüme kavuştu. Toplamda 10 bin metrekare  Klasik ve Noçe Traverten’in tercih edildiği projede kullanılan doğal taşlar, doğal dokusu ve görünüşü itibariyle antik bir yapıda olmasıyla ve otelin genel teması olan Türk -Osmanlı kültürel mirasından izler taşımasıyla dikkat çekmekte.

Geçmişten günümüze
İstanbul’un yeditepesinden biri üzerine kurulu olan otelin tüm iç ve dış mimarisinde İstanbul’un, özellikle Osmanlı’nın klasik değerleri, çağdaş bir yapıyla harmanlandı. Dış cephede uygulanan cumba tarzı pencereleri ile eski İstanbul taş evlerini andıran yapısının yanında, iç mekanlarda kullanılan traverten, geçmişten bugüne uzanan tarihi yapıyı modernizmle bütünleştirmekte. Batı ile Doğu’nun tüm olumlu özelliklerini,  sıcak ve özenli hizmet anlayışıyla birlikte konuklarına yaşatan Divan Oteli projesinde uygulanan konsept için söylenebilecek en doğru söz ise, “Doğu ile Batının Birleştiği Yer”.

Önce kalite
Firma yetkilileri yaptıkları açıklamada, prestijli projeler tarafından, en çok ürün ve üretim çeşidiyle tercih edildiklerini belirterek  Başaranlar Mermer olarak hareket noktalarının “Önce Kalite” anlayışı olduğunu vurguladılar. Yetkililer: “Bizim bulunduğumuz sektörde kaliteyi belirleyen 2 önemli unsur vardır. Bunlardan biri teknoloji; bir diğeri de insandır. Makine ağırlıklı bir sektörde bulunmamız teknolojiyi yakından takip etmeyi gerekli kılmaktadır. Bugün, gurur duyarak söyleyebiliriz ki, Türkiye’nin en iyi makine parkuruna sahibiz ve yeni yatırımlarla bunu güçlendirmekteyiz. Bir diğer önemli unsur pazarlamadan üretime, sevkiyattan satış sonrası desteğe kadar olan süreçte bulunan çalışanlarımızın, işlerinde uzman ve her zaman kalite bilinciyle hareket eden kalifiye elemanlardan oluşmasıdır. Proje çalışmalarındaki başarımızı, bu iki kalite parametresini yerinde ve doğru kullanmamıza borçluyuz. “

Başaranlar Mermer hakkında
Başaranlar Mermer, 1990 yılında Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde kurdukları modern fabrika ile doğal taş sektöründe faaliyet göstermeye başladı. Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek kurulduğu günden bu güne kapasitesini ve teknolojisini sürekli olarak arttıran Başaranlar Mermer, Türkiye’nin önde gelen mermer üreticilerinden birisi haline geldi. Hammadde ihtiyacının birçoğunu Denizli, Burdur, Afyon ve Muğla illerinde bulunan kendine ait mermer ocaklarından karşılayan firma, geniş  renk ve ürün yelpazesine sahip. Ürünlerinin %75’ini başta ABD, İngiltere, İspanya, Hollanda ve Rusya gibi ülkeler olmak üzere 50 den fazla ülkeye ihracat eden firma, ürünlerinin %25’ini ise iç pazarda prestijli projelerde kullanılmakta. Ürün çeşitliliği, yüksek kalitesi ve kapasitesi ile müşteri memnuniyetini en üst düzeyde gerçekleştirmeyi amaç edinen Başaranlar Mermer, birçok büyük projeye imza atmış ve gerçekleştirmiş olduğu projeler ile aranan firma özelliğini koruyarak, yeni projelere de imza atmaya adaydır. Firmanın üretimini ve satışını gerçekleştirdiği bloklardan başlıcaları ise şunlardır: Klasik Traverten , Karya Krem Bej, Ege Bej, Kale Limestone, Kızılca Kahve Renkli Bej, Antik Bej, Burdur Kırmızı Renkli Bej, Afyon Siyah Renkli Bej, Kale Şeker Mermer , Cappuccino Bej Mermer olarak verilebilir.

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI