20 Eylül 2018 Perşembe

Stone Tech Machinery İstikrarlı

Stone Tech Machinery İstikrarlı

AS Fuarcılık tarafından düzenlenen Mermer, Blok, Doğaltaş, Makine Teknolojileri, Sarf Malzemeleri ve İş Makineleri Fuarı'nın üçüncüsü 10-13 Eylül 2015 tarihleri arasında Afyonkarahisar'da gerçekleştirildi. İlk yılında 60, ikinci ylında 86 firmanın ürünlerini sergilediği fuara bu sene 120 firma katıldı. Açık ve kapalı olmak üzere toplam 10 bin metrekare alanda gerçekleşen fuarı yaklaşık iki bin kişi ziyaret etti. Sektörün önde gelen yerli ve yabancı temsilcilerini bir araya getiren fuarın açılışına Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyük Elçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı - Zhu Guangyao, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, ve STK başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Herkese teşekkür ediyorum”
AS Fuarcılık Genel Koordinatörü Mehmet Abdioğlulları yaptığı açılış konuşmasında, bu serüvenin İscehisar İlçesinden başladığını söyleyerek, düzenlenen fuarı Butik bir Anadolu kentinin, Butik bir fuarı olarak gördüğünü belirtti. Abdioğulları, “Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner ve Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın katkılarıyla birçok eksiğimizi giderebilme şansına sahip olduk. Kendilerine bu katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Ancak Belediye Başkanımız bu kadar katkı sunuyor diyerekten yetinecek değiliz. Belediye Başkanımızdan yeni bir Fuar Alanı istiyorum. Afyonkarahisar artık Lojistik Bölgedir ve Dünya mermer başkentinin yanında fuarlar ve kongre merkezi olma unvanını da taşıyacağını ümit ediyorum” dedi.

Yeter ki isteyin
Afyonkarahisar’ın mermer konusunda Türkiye’ye ve Dünya’ya açılan kapısı olduğunu belirten Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, “ Üretim yapan insan bizim için kutsaldır. Afyonkarahisar Valisi olarak Afyonkarahisar’da yatırım yapmak isteyen bütün işadamların Afyonkarahisar’da emrindeyim” dedi.

İlk gündem maddesi
Geçen yıla göre fuarın gelişip büyüdüğüne dikkat çeken Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, “Gerek yeni bir fuar alanı gerekse de fuarın geliştirilmesi projesi Afyonkarahisar için en enzem projelerden bir tanesidir. Özellikle spor kompleksimizin olduğu alanda oteller bölgemizde de devletimizin hala boş arazileri var. Her nekadar buralar turizm imar projelerinde turizm alanı gözüküyor ise fuar alanına çevrilmesine mümkündür. İnşallah Afyonkarahisar Valimizin öncülüğünde seçimlerden sonra Afyonkarahisar’ın ilk gündem maddelerinden bir tanesinin bu olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

 

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI