20 Ekim 2018 Cumartesi

Marble Fashion Art

Marble Fashion Art

Türkiye'de çıkan taş çeşitlerini ve doğaltaş sektörünün önde gelen firmalarını dünyaya tanıtmak mottosuyla, Penguen Medya Selma Akçay Marketing tarafından “Marble Fashion Art” özel gecesi düzenlendi. Ünlü Türk mimar ve tasarımcılarının katılımıyla düzenlenen geceye Alacakaya Mermer, Dimer Mermer, Eba Madencilik, Nero Picasso, Efendioğlu Mermer, Enistone Collection, Gemmar Madencilik ve Verona Mermer ürünleriyle katıldı. Alem FM medya sponsorluğunda İstanbul Beykoz Kundura Fabrikasında gerçekleştirilen etkinliğin mermer uygulamaları ve iç tasarımı, ünlü Dekoratör Nil Köprek tarafından yapıldı.

Mermerin modası
“Türk mermer sektörü gerek hammadde gerekse makina üretimi ve donanım konusunda kendini dünyaya kanıtlamış bir sektördür” diyen Selma Akçay, “Bizim amacımız inşaat ve yapı sektörlerinde çalışan diğer firmalar kadar mermer sektöründe çalıştığımız bu 7 firmayı mimar, tasarımcı ve dekoratörlere doğru ve prestijli bir şekilde tanıtmaktı. Tasarım ve mermeri birleştiren, mermerde modayı vurgulayan gecede mermer firmaları ve taşlarını dünyaya tanıtma mottosuyla hem yabancı mimarlar ağırlandı hem de Turkistime’ ın Ortodoğu için hazırlanan özel yayınlarında Marble Fashion Art kendine yer buldu. Organizasyon sonrası katılım yapan tüm ünlü mimarlık ofislerinden olumlu geri dönüşler aldık. Ayrıca

İtalya Verona Fuarı ve Dubai Big5 Fuarı ile bu etkinlik için özel projelerimiz devam ediyor” dedi.

Firmaların özel tasarımları

Marble Fashion Art Gecesinde Alacakaya Mermer, oniksten yapılmış bistro masaları ve duvar panolarını, Nero Picasso amforalarını, ağaç için yapılmış özel saksılarını, bloktan oyularak imal edilmiş mermer oturma gruplarını ve duvar panolarını, Efendioğlu Mermer 9 metrelik ağaç desenli özel bookmatch duvar panosunu, Dimer Mermer bazalt yüzey işlemlerini gösterebilmek için üretilmiş özel pano, bazalt merdiven formunu, bazalttan ünlü mimar Nil Köprek tarafından yapılmış heykelini, Enistone özel üretim yeni koleksiyon mozaiklerini, Gemmar Madencilik yüzey işlemleri yapılmış büyük ebatlı plakalarını, Verona Mermer bookmatchlerini sergileme imkanı buldu.

 

 

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI