20 Ekim 2018 Cumartesi

Turkeybuild İzmir 22 yaşında

Turkeybuild İzmir 22 yaşında

YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen Ege ve Akdeniz Bölgesi’ndeki yapı sektörü buluşması; 22. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir 3–6 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Fuar İzmir'de 3 – 6 Kasım tarihleri arasında organize edilen Turkeybuild İzmir, 22. yılında 23.525 ziyaretçi ağırladı. Türk yapı sektörünün en son teknoloji, ürün ve hizmetlerinin sergilendiği fuarda sektöre bilgi akışı ve yeni pazarlar sağlayan birçok etkinlik gerçekleştirildi. 19.000 metrekarelik alanda düzenlenen fuarda 350 katılımcı en son ürün, hizmet ve teknolojilerini tanıtma fırsatını yakaladı.

Türkiye’nin lokomotif sektörü
“YEM Fuarcılık olarak her yıl düzenlediğimiz Yapı Fuarı – Turkeybuild’i İstanbul ve Ankara’nın ardından İzmir’de de ziyaretçilerimizle buluşturduk” diyen ITE Turkey ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer,Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri olan yapı sektörünün Ege ve Akdeniz bölgesindeki temsilcilerini bir araya getirerek profesyonel bir iş ve iş geliştirme platformu sunduk. Bu yıl ayrıca “İş Geliştirme Platformu”, “Seminer Alanı” ve “Mimarlık ve Mimarlık Kültürü” başlıkları altında dört farklı etkinlik düzenledik. Etkinliklerle sektörün iş hacmine katkı sağlamanın yanı sıra sektöre bilgi akışı da sağlamış olduk. Sektöre sağladığımız bu katkılara zemin hazırlamak ve sektör gelişimini yakından takip etmek bizlere gurur veriyor” dedi.

Etkinlikler ilgi gördü
22. Yapı Fuarı – Turkeybuild İzmir kapsamında, fuar süresince, yeni pazarlar oluşumuna fayda sağlayacak “İş Geliştirme Platformu Etkinlikleri”; sektöre bilgi akışı sağlayacak “Seminer Alanı” ve “Mimarlık ve Mimarlık Kültürü” etkinlikleri gerçekleştirildi. Fuarın İş Geliştirme Platformu Etkinlikleri” kapsamında, YEM Fuarcılık’ın desteklediği, İzmir Serbest Mimarlar Derneği (İzmirSMD) ve Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) işbirliği ile düzenlenen etkinlik, 3 Kasım 2016 Perşembe günü, fuar alanında gerçekleştirildi. İzmir SMD üyesi Türkiye’nin önde gelen 20 mimarlık ofisi ile yapı sektörü profesyonellerini bir araya getiren etkinlik dizisinin beşincisi olan toplantıda, katılımcılar birbirleri ile yüz yüze görüşmeler yaparak üye mimarların projeleri ve firmaların hizmetleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

En iyi standlar ödüllerini aldı
Yapı Fuarı – Turkeybuild’in geleneksel “Altın Mıknatıs Stand Tasarım Ödülleri” de fuar kapsamında sahiplerini buldu. Yrd. Doç. Dr. Burkay Pasin, Doç. Dr. Şeniz Çıkış, İnş Müh.Yusuf Kılınç, Mimar Yenal Akgün ve İç Mimar Yelda Erantgil’den oluşan seçici kurul, fuarda yer alan stantları; “Standın ürünle kurduğu bağlantı, standın ürünün belirtilmek istenen niteliklerini en iyi şekilde vurgulaması, standın üç boyutlu tasarım nesnesi olarak düzenlenmesi, stanttaki görsel malzeme kullanımındaki estetik kriterler” gibi özelliklerine göre değerlendirmeye tabii tuttular. Seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda Birincilik Ödülü, tasarımını Asar-ı Nefise’nin yaptığı Ponsblok Madencilik ve Yapı Elemanları firmasına verildi.

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI