20 Ekim 2018 Cumartesi

Taş, Tasarımcısını Arıyor

Taş, Tasarımcısını Arıyor

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği de Türkiye’nin doğal taş zenginliğini tasarımın gücüyle buluşturmayı hedefleyerek bu yıl dördüncü kez ‘Doğal Taş Tasarım Yarışması’nı düzenliyor.

 

İMİB, geleneksel hale getirdiği Doğal Taş Tasarım Yarışması ile Türk mimar ve tasarımcılarına doğal taşı tanıtmayı ve sanayicilerin tasarımın önemini fark etmelerini sağlamayı hedefliyor. Tasarımcıların Türk doğal taşına ilişkin farkındalıklarını artırarak, gelecekte üretecekleri eserlerde doğal taş kullanmalarını sağlamayı hedefleyen tasarım yarışmasının seçici kurulunda akademisyenlerin yanı sıra mimarlar, tasarımcılar, sektör temsilcileri ve İMİB üyeleri de yer alıyor.

Yarışmanın profesyonel kategorisinde, birinci gelen tasarımın sahibi 20 bin TL, ikinci 15 bin TL ve üçüncü 10 bin TL ödül kazanacak. Profesyonel kategoride mansiyon ödülü ise 5 bin TL. Öğrenci kategorisinde ise birinci tasarım 10 bin TL, ikinci tasarım 7 bin 500 TL ve üçüncü tasarım 5 bin TL ile ödüllendirilecek. Öğrenci kategorisinde 2 bin 500 TL’lik mansiyon ödülü de verilecek.

Yarışmanın konusu

Yarışmanın konusu doğal taş kullanılarak üretilebilir, ticarileşebilir ve özgün tasarım olması ana şartıyla doğal taş kullanımını arttırıcı ve özendirici yeni tasarım ve yeni ürünlerin ortaya konmasıdır. Bu çerçevede yarışma 5 Kategoriden oluşuyor. Öğrenci kategorisinde yarışacaklar için bu başlıklar altında ayrı ayrı ödüllendirme yapılacak. Profesyonel grup için ise belirtilen 5 alanı kapsayan genel bir değerlendirme yapılacak.

 

Kategoriler:

*Yer döşemesi ve duvar kaplaması

*Otel lobisi ve AVM girişi

*Türk Hamamı ve banyo,

*Peyzaj (Kent mobilyaları, bordur, kaldırımlar ) ve mobilya,

*Kutsal mekanlar ( Cami, kilise.. vs.)

 

 

 

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI