20 Eylül 2018 Perşembe

Afyonkarahisar Mermer Makina Fuarı gücüne güç katıyor

Afyonkarahisar Mermer Makina Fuarı gücüne güç katıyor

Afyonkarahisar Mermer Makina Fuarı gücüne güç katıyor

Dünya mermer başkenti Afyonkarahisar'da düzenlenmekte olan Mermer Makine Teknolojileri Fuarı Stone Tech Machinery Fair; Mermer, Blok, Doğaltaş, Makine Teknolojileri, Sarf Malzemeleri ve İş Makinaları Fuarı 1-4 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleşecek. Doğaltaş sektörüne Makine ve Teknoloji üreten sanayici ve iş adamlarının ortak girişimiyle doğan fuar, bölgedeki ticari hacmin artmasına katkı sunarken, sektöre yeni teknoloji ve yeni ürünlerin tanıtımı için bulunmaz bir fırsat sunuyor.

 

Desteklerle gücüne güç katıyor

Fuarı düzenleyen As Fuarcılık'tan Mehmet Abdioğulları, “Afyonkarahisar Ticaret Ve Sanayi Odası ile As Fuarcılık tarafından oluşturulacak danışma kuruluyla gücüne güç katacak organizasyona, meslek örgütlerinin ve bölge halkının desteği tüm hızı ile devam etmektedir. Stone Tech Machinery Fair, Fuarının en büyük şanslarından bir tanesi sektörün merkezi ve 16 ile ortama 2.5 saat uzaklıkta olan Afyonkarahisar’ın konumu ve sektördeki yeridir. Çevresindeki 16 ilin hepsinde de doğaltaş sektörünün, makine ve teknoloji ayağının ön planda olmasıdır” dedi.

 

Bölgesel ve sektörel avantaj

Fuarın yapılmasının sektörde ve Afyon'da yaratacağı avantajların altını çizen Abdioğulları, “Makine ve teknolojinin hızla geliştiği günümüzde, ürününü pazara sokmak isteyen ve markalaşma noktasında adım atan tüm sanayici ve iş adamlarımız için bulunmaz fırsatlar sunan Stone Tech Machinery fuarının Eylül ayında olması ve Dünya Mermer Başkenti olarak bilinen Afyonkarahisar’da düzenlenmesi birçok avantajı yanında getiriyor. Bölgeye Türkiye haritasından bakıldığında, doğaltaş sektöründe önemli lokomotif illerin yan yana olması, ulaşım ve konaklama kolaylığı açısından önem arz etmektedir. Muğla, Bilecik, Isparta, Konya, Ankara, Eskişehir, Bursa, Antalya, Burdur, Manisa, İzmir, Kütahya gibi şehirlerin Afyon’a yakın olması ve aşağı yukarı bu bölgede 5 bine yakın işletmenin bulunması fuar hareketliliğini bir kat daha artıracağını gösteriyor” diyerek sözlerini noktaladı.

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI