20 Eylül 2018 Perşembe

Big 5 gücünü koruyor

Big 5 gücünü koruyor

 

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde 23 – 26 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenen The Big 5 Show Fuarı'na Türk doğal taş sektöründen 33 firma katıldı. Fuar gelecek yıl 21-24 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

 

 

Big5 gücünü koruyor

 

Ortadoğu'nun en büyük yapı fuarı The Big 5 Show, Ortadoğu'nun en fantastik kenti Dubai'de 23-26 Kasım tarihleri arasında düzenlendi. Türkiye'den yapı sektörü ile ilgili çok sayıda firmanın katıldığı BIG 5'ta doğal taş sektöründen toplam, 33 firma yer aldı. Dubai Uluslararası Sergi ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen DUBAI BIG 5 Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’na 282 Türk firması milli katılım göstererek ürünlerini sergiledi.

 

3 binin üzerinde firma katıldı

Dubai'nin önemli fuar alanı olan Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde, 113,526 metrekare alanda düzenlenen fuara dünyanın dört bir yanından toplam 3.104 firma katıldı.

 

67 ülkeden katılım

Birleşik Arap Emirliklerinin yapı ve inşaat sektöründeki en önemli fuarlarından biri olan DUBAI BIG 5 Uluslararası Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’na başta Türkiye, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Güney Kore, Almanya Suudi Arabistan, İspanya, Fransa, Belçika, Mısır ve Hindistan olmak üzere toplam 67 ülkeden katılan firmalar 4 gün boyunca ürünlerini sergileme fırsatı buldu.

 

Türk firmaları memnun

Dubai'de dört gün süren ve fuar şirketinden yapılan açıklamaya göre 81.500 profesyonel ziyaretçinin gezdiği The Big 5 Show'da milyon Dolarlık anlaşmalar gerçekleştirildi. İnşaat ve yapı endüstrisindeki en yeni ürünlerin ve teknolojilerin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu fuar, Türk firmalarını memnun etti. Fuar gelecek yıl 21-24 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

 

Dikkat çeken ürünler

Fuarda yapı, inşaat, panel, mermer, kauçuk ürünler, hazır beton elemanları, prefabrik, iş makineleri, havalandırma alanlarındaki ürünleriyle dikkat çeken Türk firmaları ziyaretçilerden büyük ilgi görmekle birlikte, ülke pazarına girme konusunda kurdukları bağlantılar ve arttırdıkları tecrübeleri ile büyük avantaj sağladılar.

 

 

Fuara katılan firmalar

Expotim organizyonu ile gerçekleşen fuara Türk doğal taş sektöründen Adalya, Akdağ, Alacakaya, Antalya, Asgüreller, Aytaşakın, Barla Mermer, BG Taş Madencilik, Bonamer, Cevher, Çiftyıldız, Davut, Dimer, Diyar, Dünyataş, Efendioğlu, Ege Antik, Ermaş, Finike, İdamar, IMS mermer, İnan Maden, KGM, İonic Stone, Mart Mermer, Mesut Maden, Naturelmar, Oğuz Mermer, Onur Mermer, Portsan, Van Mermer, Yüce Nakliyat, Çekiçler İnşaat katıldı.

 

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI