20 Ekim 2018 Cumartesi

Doğaltaş sektöründe 15 yıllık tecrübeye sahip Ege Antik Mermer, ürünlere yaptığı farklı uygulamalar ile mimarları ve proje sahiplerini büyülüyor.

Doğaltaş sektöründe 15 yıllık tecrübeye sahip Ege Antik Mermer, ürünlere yaptığı farklı uygulamalar ile mimarları ve proje sahiplerini büyülüyor.

Fark yaratan kazanır!

Ege Antik Mermer yetkilisi Sabri Bora, “Çok satan değil ürünlerini en iyi tanıtan firmalar başarılıdır. Önde koşmak istiyorsanız, fark yaratmanız gerekir” dedi.

Ege Antik Mermer, global yapı ve inşaat sektörünün gelişen ve sürekli yenilenen beklentileri içinde sadece üreten değil üretilene değer katan, stil ve tarz kazandıran bir firma olarak 2001 yılında sektöre giriş yaptı. Sektöre adım attığı yıllarda henüz endüstriyel doğal taş sektörü ülkemizde ivmesini yeni kazanıyorken, Ege Antik Mermer; Amerika’nın dev marketler zincirine ambalajlı, kutulanmış, barkotlu traverten sevkiyatını başlatmış ve kendi dönemi içinde bir ilki başarmıştı.

İlk akla gelen firma
Geçen 15 yıl içinde kurumsal kimliklerini pekiştirdiklerini söyleyen Ege Antik Mermer Sabri Bora, “Sektörde doğru ürün ve kaliteli üretimi başarmış fakat pazar bulmakta zorlanan ya da pazar payını artırmak isteyen saygın üretici firmalar ile tanıtım, markalaşma ve satış konusunda ortak girişimde bulunarak ve sektörün öncü firmaları ile ortak pazarlama stratejileri geliştirerek yeni pazarlarda prestijli inşaat projelerinde görev aldık. Bitmiş malul, döşemelik-kaplamalık ürün ve yarı mamul plaka ağırlıklı satışlarında,vein cut traverten dendiğinde hatırlandığı gibi, oniks dendiğinde de ilk akla gelen firmalardan biri haline geldik” dedi.

Biz mimarları anlıyoruz
Fark yaratanların en önde koşacaklarını bilerek sektörde yol aldıklarını söyleyen Sabri Bora ürünleri, farklı boyutlar katarak projelere sunduklarını belirterek, “Dünyaca ünlü Trump'un yeni otel projesi için sayın Ivanka Trump bizlerden, en etkileyici ve en şık taş istemişti. Biz de firma olarak taşta aranan zenginliği ve zarafeti cilalı, lambiri şeklinde kesilen Marmara Mermeri duvar kaplamalarında, honlu fugalar planlayarak yakaladık. Böylece taş çok göz alıcı bir proje taşına dönüştü. Alanya Siyah Mermerini ise Singapur'daki bir projeye sadece seramik gibi cilalı değil, üzerinde saten bir efekt yaratarak sunmuştuk. Korkuteli Bej mermerde de ‘kumlama ve asit yıkama’ tekniğini uygulamıştık. Korkuteli Bej Mermere yaptığımız uygulama sonrasında proje mimarı, 'Doğaltaşın rengi, seramikle taklit edebilirler ama bu yüzeydeki emeği ve farklılığı kimse taklit edemez’ demişti. Mermer sektörünün en büyük rakiplerinden birinin seramik sektörü olduğunu sektördeki herkes biliyor. Bu ve diğer kaplama malzemeleri ile sektörün başa çıkabilmesi için farklı uygulamalar geliştirmek gerekiyor. Ürünlere kattığımız farklılıkla firma olarak bunu başardığımızı görüyorum” diye konuştu.

Prestijli projelerin tercihi
“Dünyaca tanınmış mimarlık firmalarının taleplerini en iyi şekilde karşılamış ve güvenilir, dürüst, üretken ve vizyon sahibi bir şirketiz ” diyen Sabri Bora, Brunei Darussalam Airport Sultanate of Brunei, Muscat Sultan Qaboos Palace Sultanate of Oman, Trump Soho Hotel New York, King Edward Memorial Hospital Bermuda, Port Baku Mall&Tower Azeribaijan, La Stejarii Complex Romania, Supreme Court Tower Sultanate of Oman gibi birçok devlet projesinde, saray projesinde ve özel ticari projelerde yer aldıklarını ifade etti.

Yeni fikirler, farklı çözümler
Uzun yıllardır dünyanın pek çok ülkesinde fuarlara katıldıklarının bilgisini veren Sabri Bora, son bir kaç yıl içinde Vitoria Brezilya, BIG5 Jakarta Endonezya, İzmir MARBLE, BIG5 Dubai gibi prestijli fuarlara düzenli olarak katıldıklarını dile getirdi. Sabri Bora, “Yetişmiş deneyimli kadrosu ve ' Yeni Fikirler- Doğaltaş Dünyası için Farklı Çözümler' (NEW IDEAS & DIFFERENT SOLUTIONS FOR NATURAL STONE WORLD) sloganıyla, firmamız başta Uzak Doğu, Orta doğu’daki lüks projeler olmak üzere dünyanın her yerindeki değerli projelere, Türk taşlarını taşımaya ve sektörün hak ettiği yeri bulması için çalışmaya devam edecek” dedi.

Güven ve ilgi arttırılmalı
“Çok satan değil ürünlerini en iyi tanıtan firmalar başarılıdır” diyen Sabri Bora, şöyle konuştu: “Maden sektörünün; yatırımdan, yeni ruhsatlardan, yeni ocak ve fabrikalardan çok, yerleşik ve yaygın bir ortak sektör aklına, ilkeli ve dürüst yöneticilere ihtiyacı var. Süreklilik arz eden şirketlerin dünyada kalıcı olduğu bir dünya dizayn edilirken, sektördekiler mermer ihracatını, sadece bir ticari faaliyet ve gelir kapısı olarak görmemeli. Ülkemizin imajı ile Türk ihracatçısına ve sunduğu mallarına yönelik güven ve alakayı yükseltmeye odaklanılmalı.”

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI