20 Ekim 2018 Cumartesi

Başaranlar'dan Mermer Sektörüne Genç Bakış

Başaranlar'dan Mermer Sektörüne Genç Bakış

Optimum Traverten”

Denizli’de, mermer sektöründe deneyim sahibi olan Başaranlar Mermer’in genç kuşak aile üyeleri tarafından kurulan, yüzde 50 Tarım Ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) hibe destekli Optimum Traverten fayans üretim fabrikası, Denizli Organize Sanayi Bölgesinde üretime başladı.

Son teknoloji yerli makinalar

Toplamda 9 bin metrekarelik alan üzerinde kurulu 2 bin 400 metrekare modern üretim tesisinde, son teknoloji yerli makinalar tercih edildi. Yıllık 500 bin metrekare üretim kapasitesine sahip olan Optimum Traverten’ de uluslararası standart ölçülerde Denizli Traverteni fayans üretiminin yanı sıra traverten rustik üretimi de gerçekleştirilmektedir. Görüşlerini belirten şirket müdürü Asude Serter, “Her anlamda kalite bilinci ve çevreye duyarlı bir üretim anlayışı ile çalışan Optimum, aynı zamanda üretimin temel taşı olan insana verdiği değer ile öne çıkmaktadır. Optimum, modern teknolojisi sayesinde ürünlerde kaliteyi, sürekliliği ve kısa zamanda ürün teslimini gerçekleştirebilmektedir” dedi.

Avrupa Birliği desteği

Kasım 2014’te fikirleri atılan yatırımın Avrupa Birliği desteği alarak gerçekleşmiş olmasından oldukça memnun olduklarını dile getiren Serter, “Doğaltaş bakımından, jeolojik yapısı itibarıyla zengin bir potansiyele sahip olan ülkemizde, son 10 yılda hızla gelişen sektörün kaliteli ve markalı üretime geçmesinde yaptığımız yatırım büyük önem taşımaktadır. Türkiye’nin en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan doğaltaş sektörü son yıllarda gerek üretim, gerekse ihracatta olumlu bir süreç içerisine girmiştir. İnanıyoruz ki sektör ilerleyen yıllarda daha da cazibedar olacaktır. Biz de büyüklerimizden edindiğimiz tecrübelerimizi yenilikçi, vizyoner bakış açısı ve müşteri isteklerini en hızlı şekilde yerine getiren yaklaşım ile rekabetçi piyasa koşullarında istikrarlı bir şekilde büyüyeceğimize inanıyoruz. Kendine özgü dokusuyla dikkat çeken Denizli Travertenine katma değer sağlayarak dünya pazarına sunuyoruz. Bu yatırımla gerek bölge gerekse ülke ekonomisine sağlayacağımız katkı gurur verici. Bu tür yatırımların Anadolu’da özellikle aile şirketlerinin genç kuşaklarını teşvik edeceğini düşünüyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI