21 Ağustos 2018 Salı

Doğaltaşın muhteşemliği sarayla buluştu

Doğaltaşın muhteşemliği sarayla buluştu

2a Mermer Granit'ten yeni bir imza. En özel doğaltaş uygulamalarının yaşadığı Crown Charm Palace Hotel, bir saraydan beklenen tüm ihtişamı yaşatıyor...

 

Doğaltaşın muhteşemliği sarayla buluştu

Yer üstü ve yer altı zenginlikleriyle ünlü tatil cenneti Side'de, doğaltaşın en ince ayrıntıyla dokunduğu bir otel, Crown Charm Palace Hotel. Yurt içi ve yurt dışından, yıl içinde pek çok turisti ağırlayan Side'de kurulan Crown Charm Palace, doğaltaş uygulamalarıyla görenleri kendine hayran bırakıyor. Adına yakışır bir şekilde saray gibi dizayn edilmiş otelin projelendirmesi Idea Mimarlık imzası taşıyor. Crown Charm Palace Hotel'in doğaltaş uygulamalarında ise 2a Mermer Granit adı yer alıyor.

 

2 bin 700 metrekare doğaltaş

Antalya'nın tarihi mekanlarından Side'ye yapılan Crown Charm Palace'da doğaltaş uygulamalarının en yumuşak işlemelerini bulabilmek mümkün. Toplamda 2 bin 700 metrekare doğaltaşın kullanıldığı projede beş farklı taş kullanıldı. Her adımda doğaltaşın muazzımlığı görülen “saray”da ağırlıklı olarak yerli taşlar kullanıldı.

 

Muğla Beyaz'ı ana taş

Türkiye'nin özel taşlarından biri olan Muğla Beyaz'ı (Mart Mermer) projeye hakim olan ana taş durumunda. 2A Mermer'den Mehmet Aydın, “Bu özel projede yerli taşları kullanmaya özen gösterdik. Ana taşımız da bu projeye yakışır bir taş olan Muğla Beyaz'ı oldu. Aksoylar Mermer'den Bursa Koyu Beji, Portsan Mermer'den Cosmos Bej ve Gris Bej'i, ithal olarak da Medi Black taşını kullandık. Müşteri ve servis merdivenlerinde Cosmos Beji uyguladık. Asansör kaplamalarında Koyu Bursa Bejini, Restoran kaplamalarında da Gris Beji kullandık” dedi.

 

Bej renk ağırlıklı

Projede ana taş Muğla Beyaz olsa da renk olarak bej renk üstünlük gösteriyor. Projede kullanılan taşların tercih edilme sebebini anlatan Aydın, “Projede kullandığımız taşlar, iç mimarımızın seçimi ve şirket sahibi Mimar Adnan Aktaş'ın yönlendirmeleriyle belirlendi” diye konuştu. Projenin 2a Mermer'in referanslarının önde gelen örneklerinden biri olduğunu belirten Aydın, projede Waterjet CNC uygulamaların yapıldığını ve 3 adet CNC desen kullanıldığını söyledi.

 

Projelerde uygulamanın adı: 2a Mermer

Yaklaşık 20 yıldan beri doğaltaş sektöründe var olan firma 2007 yılında 2a Mermer olarak yeni bir yapılanmaya girdi. 2a Mermer Granit, Antalya merkezli 16 yıllık uygulama ve proje tecrübesine sahip olan bir firma olarak proje odaklı uygulamaları gerçekleştiriyor. 2a Mermer'in faaliyetlerinin tamamı turizm sektörünü kapsıyor. Firma yetkilisi Aydın, konu hakkında şu sözleri dile getirdi: “Amacımız, işverenlerimize malzeme seçimi ve projelendirme aşamasından başlamak üzere, tecrübe ve birikimlerimizi aktararak güzel ve kaliteli bir sonuç elde etmektir. Bu çözüm ortaklığında proje bilgimize, uygulama tecrübemize ve teknolojik makine parkurumuza güvenmekteyiz.”

 

Başarının sırrı planlı çalışma

4 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu atölyeyle varlık gösteren firma yaptığı projelerde her zaman adından söz ettiriyor. Firma olarak başarılarını aktaran Aydın, “Projenin her bir bölümü itinayla tekrar tekrar gözden geçirilmelidir. Planlı ve programlı çalışılmalıdır. Uygulama üzerindeki tüm detaylar maksimum seviyede ele alınmalıdır. Projeye gereken yüksek odaklanma sağlanmalıdır. Kusursuz bir şekilde tamamlama gayreti içinde olunmalıdır. Son kontroller birkaç kez yapılmalıdır. Alınan detaylı notlar çok faydalı olacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI