20 Ekim 2018 Cumartesi

Centay'dan Fark Yaratan Taş Centay Pearl

Centay'dan Fark Yaratan Taş Centay Pearl

Bilecik ocağından elde ettikleri 'Sofita Mermer' ile doğal taş sektöründe markalaşan Centay Madencilik, yeni ürünleri Centay Pearl'ı pazara sundu. Benzersiz dokusu ile pazarın büyük ilgisini çeken taşı Bilecik ocağından elde eden firmanın hedefinde, Çin başta olmak üzere, Hindistan, İtalya, Avrupa ülkeleri ve Amerika pazarları yer alıyor.

İsim babası müşteriler
Centay Ailesi olarak öz sermaye ile hareket eden, sektördeki ender kuruluşlardan bir tanesi olan Centay Mermer'in yeni ürünü Centay Pearl, pazara iddialı girdi. Ocaktan aldıkları ilk seleksiyon taşa Centay Pearl ismini bir İtalyan müşterilerinin verdiğini söyleyen Centay Mermer yetkilisi Taylan Cengiz, diğer seleksiyon taşların ismini de müşterilerinin belirleyeceğini belirtti.

Pazarın beğenisini topladı
Rengi beyaz, hamuru beyaz olan, içerisinde grilikler ve sarı çizgiler olan Centay Pearl, farklı görüntüsü ile pazarda fark yaratacağa benziyor. Yeni ürünleriyle ilgili pazardan iyi reaksiyon aldıklarını söyleyen Taylan Cengiz, “Mermer, dolomit yapıyı içermesi ve transparan özelliği ile onyx olarak da arkadan ışık verildiğinde taşımızda güzel bir yapı ortaya çıkıyor. Dış ve iç mekan kullanımına uygun olan taşımız, hem iç pazardan hem de dış pazardan rağbet gördü” diye konuştu.

Hedefler büyüyor
Centay Pearl'ı blok, plaka ve ebatlı piyasaya sunduklarını kaydeden Cengiz “Yıllık üretim hedefimiz ihracat için 3000 ton, içpiyasa için 2000 ton olmak üzere toplam 5000 ton. Sonraki dönemlerde bu rakamı arttırmayı hedefliyoruz” dedi.

 


 


 


 

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI