20 Ekim 2018 Cumartesi

Doğal Taşta Kalitenin Adı Özer Marble

Doğal Taşta Kalitenin Adı Özer Marble

Doğal taş sektöründe 32 yıllık tecrübesi bulunan Özer Marble kalite ve hizmet anlayışıyla fark yaratıyor. 1984’ten bu yana sürdürülebilir başarıyı ilke edinen firma, sektöre yaptığı katkılarla da adından söz ettiriyor. Türkiye’nin doğal taş kaynaklarını en verimli şekilde kullandıklarına değinen Özer Marble Pazarlama Koordinatörü Begüm Özer, amaçlarının yeni ürünler araştırıp pazara sunmak olduğunu belirterek, “Dünyanın dört bir yanından gelen talepleri karşılayarak, pazarda yakaladığımız başarıyı arttırmak istiyoruz. Yaptığımız yurt dışı satışlar ile ülkemize katkıda bulunmak bize güven veriyor ”dedi.

Doğal Taşın İncisi “Dolomite”
Firmanın Muğla-Yatağan'da 7500 metrekaresi kapalı 50 bin metrekaresi açık, Afyon Santaş'da ise 10 bin metrekaresi kapalı 100 bin metrekaresi açık alana sahip fabrikaları bulunuyor. 2016 yılında Muğla’nın Kozağaç Köyünde dolomitenin üretimine başlayan firma, yıllık 3 milyon metre küp doğal taşı blok, plaka ve işlenmiş olarak Pazarın beğenisine sunuyor. Bu yeni ürününü Uzak Doğu, Amerika, Avrupa pazarına ulaştırmayı hedefleyen Özer Mermer, sektördeki yatırımlarına hız kesmeden devam edecek.

8 ila 10 milyon Dolar
Sektörde geçen yıl yaşanan düşüşün bu yılda devam ettiğini dile getiren Özer buna karşın 8 ila 10 milyon dolar ihracat hedeflediklerini sözlerine ekledi. Yatırımlarını bu çerçevede sürdüren Özer Marble gerek alt yapıya yaptığı yatırımlar gerekse piyasaya sürdüğü yeni ürünlerle gelecek yıllardaki ihracat oranlarında yükselişe geçeceğe benziyor.

Rezerv durumumuz yüksek”
Geniş bir ürün yelpazesine sahip olduklarını vurgulayan Begüm Özer “ Emparador Light, Salowe, Bordogrizo, Muğla White, Muğla Gold, Dolowhite, Yellow River, Jasmin, Silver Emperador zengin doğal taş yataklarımızda çıkardığımız ürünlerimizden, Bursa, Eskişehir, Muğla da bulunan ocaklarımızda rezerv durumumuz yüksek” dedi. Ürünlerinin İtalya ve Çin başta olmak üzere, dünya geneline hitap ettiğinin altını çizen Özer ürün yelpazelerindeki bu çeşitliliğin Türkiye’nin coğrafi konumunun çok önemli bir etken olduğunu sözlerine ekledi.

Yurt dışı fuarları tanıtım için önemli”

Pazarlama koordinatörü Begüm Özer “Türkiye, dünya doğal taş rezervlerinin yüzde 40’ına sahip. Elimizdeki zenginliği yaratıcı bir şekilde pazarlamamız gerekiyor. İhracat seviyemizi artırmak içinde kendimizi tanıtabileceğimiz her platformda göstermek, ürünlerimizi tanıtmak istiyoruz. Bunu da Marble, Hindistan, Çin, Verona, Fas gibi doğal taşın kalbinin attığı fuarlarda sağlıyoruz. Tanıtım faaliyetlerimiz bu yönde devam edecek gelecekte de katılacağımız birçok fuar var” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI