20 Eylül 2018 Perşembe

LAS VEGAS SOKAKLARINDA BIR DÜNYA DEVI

LAS VEGAS SOKAKLARINDA BIR DÜNYA DEVI

Las Vegas sokaklarında bir dünya devi

Işıltılı kumarhanelerin, beş yıldızlı lüks otellerin başkenti Las Vegas…900 milyon dolara yenilenecek olan kumarhaneler şehri Las Vegas'ın bulvarı, Türk doğal taşı ile döşeniyor. Bu büyük proje ise Classic Stone imzası taşıyor.

Dev otellerin ve kumarhanelerin yarattığı gösteriş ve şatafatın büyüleyici dünyası, günahlar şehri Las Vegas...Ve bu büyüleceği şehrin sokakları dünyanın en değerli taşı, Türk doğal taşı ile döşeniyor. Işıltılı dünyanın sokaklarında insanlar Türk doğal taşı eşliğinde adım atım atacak. Amerika Birleşik Devletleri tarihinin özel girişimle finanse edilmiş en büyük inşaat projesinde kullanılacak doğal taşlar ise, Börekçi Grup bünyesinde faaliyet gösteren Classic Stone imzası taşıyor.

46.500 metrekare Türk taşı
900 milyon dolarlık yenileme planı ile Las Vegas Bulvarında renkli bir yaya alanı yaratılıyor. Planlarda 20.000 koltuklu arenaya kadar devam eden kamuya açık park ile beraber, New York-New York ve Monte Carlo kumarhanelerinin yeni yaya alanları da bu projede yer alıyor. Bu arenaya içinde barlar, yeme-içme mekanları ve perakende satış yapan mağazaların bulunduğu bir plaza bağlanıyor. Bu iki arazinin arasına yemek yenilebilen mesire yerleri ve canlı performans alanları bulunduran bir park yapılacak. Bu alanda toplam 46.500 metrekare Türk doğaltaşı kullanılacak. Projenin birinci aşaması tamamlandı ve 11.620 metrekarelik bir alan Classic Stone’un temin ettiği kaldırım taşları ile döşendi. Classic Stone yetkilileri projenin ikinci aşaması için gerekli olan 33 bin metrekarelik Türk doğal taşının müşteriye teslim edildiğini ve taşların döşenmeye başladığını belirttiler.Yetkililer son aşamaya ait taşların da Türkiye'den ABD'ye sevk edildiğini söylediler. Projede Burdur yöresine ait Burdur Brown Marble ve Burdur Beige Marble, Bilecik yöresine ait Cappuccino Marble ve Gold Marble, Bursa yöresine ait Emperador Light Marble, Bolu/Karabük yöresine ait Rustic Green Marble, Kastamonu yöresine ait Shadow Marble ve Sivas Yöresine ait Mystic Grey Marble taşları kullanılıyor. Arena ve Park’ın ise 2016 yılında açılması planlanıyor.

Ödüllü uzmanlar
Las Vegas'ta gerçekleşen proje takımının başında New York’ta bulunan, !melk’ten tanınan peyzaj mimarisi alanında ödül almış, Jerry Van Eyck'in bulduğu bilgisini veren Classic Stone yetkilileri, “!melk’in kurucularından olan Jerry yerel ve uluslararası bir çok önemli tasarım yarışmasını kazandı. Türk doğal taşlarında uzman olan Paul Ellaway ise, uygulamadaki kompleks tasarımları ve teknik bilgisi ile danışman olarak takımımızda yer alıyor. Teknik bilgisi ile danışman olarak takımımızda bulununan Paul Ellaway, mermer ve seramik, tasarım ve uygulamalarındaki 30 yılı aşkın deneyimi, açık alan uygulamalarının son aşamasında büyük önem taşıyor. Paul uygulama konusudaki becerilerini, üretim aşamasında fabrikada edindiği tecrübeler ile pekiştirdi” dediler.

Börekçi Grup
Bir aile kuruluşu olan Börekçi Grup Emlak, İnşaat, Otelcilik, Yiyecek-İçecek ve Ticaret olmak üzere 5 iş kolunda faaliyet gösteriyor. ODTU Teknokent'te kurmuş olduğu Ar-Ge bölümü ile inovasyon çalışmalarını sürdüren Börekçi Grup, emlak ile başladığı iş hayatına 1976 yılında inşaat kolunu da ekleyerek emlaklarını daha verimli bir şekilde değerlendirmeye başladı. 1997 yılında ise iş kollarını genişletme kararı alarak Yiyecek-İçecek sektörüne girdi. 2001 senesinde ticaret alanında faaliyet göstermek üzere kendi bünyesinde temsilcilikler toplamaya başladı ve 4. iş kolu olarak ticareti hayata geçirdi.1997 senesinde alınan kararlar sonucunda 2001 yılında projelendirilen ve 2003 senesinde hayata geçirilen Çankaya'daki Midi Hotel'i, 'Superior 4 yıldızlı' kategorisine girerek bu sektörde de sağlam bir giriş yaptı. Börekçi Grubu halen 5 alandaki faaliyetlerini değişen piyasa şartlarında ve rekabet ortamında geliştirip, haklı gururunu 150 çalışanı ile paylaşıyor. Globalleşen iş dünyasında kendine yeni hedef olarak, yabancı piyasalarda da faaliyet göstermeyi ve bu yolla büyümeyi seçen Börekçi Grup, Classic Stone’u satın alma yoluna giderek global bir network ve uluslararası bir müşteri portföyüne erişmiş oldu.

Classic Stone
Doğaltaş ürünlerinin iç ve dış uygulamalarında uluslararası üretici ve distrübitör konumunda olan Classic Stone, geniş çaplı ticari projelerde ve saygın konut projelerinde dünyaca tanınmış uzman mimar, tasarımcı ve mütteahitlerle iş birliği içinde. Ana merkezi Illinois’da bulunan Classic Stone’un New York, Birleşik Krallık ve Qatar’da da satış ofisleri bulunuyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinde maden ocaklarına sahip firmanın tedarik zinciri ofisi ise Ankara.

 

 

 

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI