20 Eylül 2018 Perşembe

Yükselen Değer: Yüksel Mermer

Yükselen Değer: Yüksel Mermer

Doğal taş sektöründe 30 yllık tecrübeye sahip olan Yüksel Mermer, ocak ve fabrika yatırımına hazırlanıyor.

Yüksel Mermer
Mermerin başkenti Afyon'un İscehisar ilçesinde fabrika yatırımıyla 1985 yılında doğal taş sektöründe faaliyete başlayan Yüksel Mermer, 2010 yılından beri Bursa Yenişehir'de 217 hektarlık bir alanda bej mermer blok üretimi gerçekleştiriyor. 30 yıllık tecrübeye sahip firma, Afyon'da faaliyet gösteren fabrikalarında üretikleri bej mermerleri ağırlıklı olarak Irak, Suudi Arabistan, Libya, Kuveyt, Dubai gibi Orta Doğu ülkelerine ihraç ediyor. 2013 yılı ihracat rakamı 680 bin dolar olan firma, Orta Doğu pazarındaki sıkıntılar nedeniyle 2014 yılında da bu rakamı korumayı hedefliyor.

Ocak araştırmaları devam ediyor
Firmalarının yeni hedefleri ve yatırım planları hakkında bilgi veren firma yetkilileri, “2015 yılında mermer ocağımızda yıllık 200 bin metrekare strip ürün kapasiteli bir mermer fabrikası kurmayı planlıyoruz. Ayrıca aynı yıl Afyon'da plaka üretimine yönelik bir fabrika planlamamız var. Buna bağlı olarak farklı bölgelerde yeni bir ocak için araştırmalarımız devam ediyor” dediler.

Hedef 300 bin metrekare
Bursa Yenişehir ocaklarında yıllık 6 bin metreküp blok üretimi, Afyon'daki fabrikalarında ise yıllık 150 bin metrekare işlenmiş mermer üretimi gerçekleştirdiklerini söyleyen firma yetkilileri şöyle konuştular: “Bursa Yenişehir'de kurmayı planladığımız strip fabrikası ile birlikte üretimimizi yıllık 300 bin metrekareye çıkartmayı planlıyoruz. Ocağımızda çıkan ürünler Bilecik ve Bursa Bölgesi bej mermerlerinin bütün özelliklerine sahip. Epoksi ve file uygulaması gerektirmeyen ürünlerimiz sağlam ve sıkı dokulu yapısı sayesinde bütün mekanlarda kullanıma elverişlidir. Ürünlerimiz arasında Perfecto-Antigue-Galaxy adını verdiğimiz krem, Rosa-Rosa Light adını verdiğimiz kırmızılı bej mermer vardır.”

Müşteri odaklı
Önümüzdeki yıl İzmir MARBLE Fuarı'na katılmayı planladıklarını belirten firma yetkilileri, gelişime ve değişime açık bir firma olduklarının altını çizdiler. Müşterileriyle uzun vadeli programlar çerçevesinde çalışmayı hedef tutuklarını ifade eden firma yetkilileri, “Müşterilerimize hızlı kaliteli ekonomik hizmetler sunmak şirketimiz prensiplerindendir. Vizyonumuz, doğal taş sektöründe müşterilerimizi geleceğe taşıyan en doğru güvenilir adres olmak. Yüksel Mermer olarak müşteri odaklı, güvenilir, yenilikçi, sorumlu ve özveriliyiz. Gücümüz ise dayanışma ve takım ruhumuzdur. Bunlar, bizi diğer firmalardan ayıran, hedeflerimize ulaşmamızı sağlayan ayrıcı özelliklerimizdir.”

 

 

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI