20 Ekim 2018 Cumartesi

SEKTÖRE YENİ SOLUK

SEKTÖRE YENİ SOLUK

Her geçen yıl ihracat rakamı artan doğal taş sektörüne, yeni firmalar da merhaba diyor... Bu firmalardan biri de İzmir'in Kınık ilçesinde hizmet vermeye başlayan Seva Granit... 25 yılı aşkın süre Avrupa'da çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firma yetkilileri Türkiye'de de yatırm yapmak icin sektöre adım attım.

İhracat odaklı

Fabrikalarında ürettikleri granit küp taşları, bordürler, yağmur oluğu ve granit plakalarla yurt içi ve yurt dışındaki projelere katkı sağladıklarını belirten Seva Granit CEO'su Ferdi Öztürk, “Uzmanlaşmış madencilik tecrübesi ve taşı işleme teknikleri ile firmamız, 2014 yılında kırma tesislerinde senelik 100 bin ton üretim kapasitesine, granit kesme fabrikasında ise senelik 150 bin metrekare üretim kapasitesine ulaştık. 2015 yılında bütün Avrupa, Ortadoğu ülkeleri, Amerika kıtasına ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Brüksel'de showroom

Firmalarının ana hedeflerinin yeni fikirler ve yeni yatırımlar ile müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak olduğunu kaydeden Öztürk, “Firmamız taşeron olarak Trakya Üniversite'sinde ve özel sektörde kısa zamanda ciddi projeler teslim etti. Son olarak Side Luna Blanca SPA & Resort Otelin granit taahhüt işini gerçekleştirdik. Ayrıca Brüksel'de depomuzun kurulum çalışmalarını sürdürüyoruz. Ülkemizdeki önemli firmalarla rekabet edebilmek için en kaliteli ürünü, İtalyan yapımı makinelerle üretmek ve mümkün mertebe rekabetçi fiyatlarla pazarlamak gayretindeyiz” diye konuştu.

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI