20 Eylül 2018 Perşembe

FETHİYE MERMER KREM ANATOLİA İLE İDDİALI

FETHİYE MERMER KREM ANATOLİA İLE İDDİALI

Kendi alanında en iyi hizmeti verebilmek için çalışmalarını durmaksızın sürdüren Fethiye Mermer, doğal taş sektöründe 20 yıldır faaliyet gösteriyor. Kaliteli ürün, güven, istikrar, müşteri memnuniyeti ve ülke ekonomisine katkının çalışma prensipleri olduğunu söyleyen Fethiye Mermer Genel Müdürü Mehmet Emin Bülbül, Krem Anatolia taşları hakkında Taş Dünyası'na bilgi verdi. Kayabaş Ocağı'ndan elde ettikleri Krem Anatolia'dan yıllık 10 bin metreküp üretim gerçekleştirdiklerini belirten Mehmet Emin Bülbül, “Açık bej tonlarında olan taşımız, kayaç sertlik açısından da orta sertlikte kayaç grubuna ait olup, ince ve orta taneli görünümdedir. Krem Anatolia taşımız binaların iç ve dış dekorasyonunda, basamak döşeme ve duvar kaplaması gibi bir çok alanda kullanıma uygundur” dedi.

Hedefte ocak ve fabrika yatırımı var
Firma olarak yeni yatırımlar içerisinde olduklarını belirten Mehmet Emin Bülbül, “ Yeni ocak faaliyetleri ile ilgili çalışmalar içerisindeyiz. Fabrikamız açık alanı 60 bin metreke, kapalı alanı ise 10 bin metrekarelik alana kurulu. Ocak yatırımı dışında mevcut fabrika kullanım alanını genişleterek, kapasite artışını sağlamayı planlıyoruz” diye konuştu.

Taşlar prestijli projelerde
Pazara Ege Bej, Okyanus Bej, Anadolu Bej, Senfoni Bej ve Sunset Bej ürünlerini sunduklarını belirten Mehmet Emin Bülbül, “Karamanlı Ocağımız (Burdur) 10 yıllık, Gökben Ocağımız (Fethiye) 3 yıllık, Boğalar Ocağımız (Fethiye) 8 yıllık, Yazır Ocağımız (Burdur) 10 yıllık, Kayabaş Ocağımız (Korkuteli) ise 10 yıllık rezerve sahip. Bu ocaklardan çıkan ürünlerimizi ağırlıklı olarak Çin ve Orta Doğu ülkelerine ihraç ediyoruz. Hedef pazarlarımız arasında ise Amerika, Rusya ve İtalya yer alıyor” diye konuştu. Ürünlerinin bir çok lüks otel ve konut projesinde kullanıldığının altını çizen Mehmet Emin Bülbül, firma olarak İstanbul, İzmir, Çin, Brezilya, Etyopia, Hindistan, Dubai, Katar ve Rusya'da düzenlenen fuarlara katıldıklarını belirtti.

 

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI