20 Ekim 2018 Cumartesi

“Mermerin Efendisi”, “Showroom'ların Efendisi”ni Hizmete Açtı!

“Mermerin Efendisi”, “Showroom'ların Efendisi”ni Hizmete Açtı!

Yapımına 2012 yılının son aylarında başlanan ve toplam inşaat süresi olarak 2 yıla yakın bir süreyi kapsayan Efendioğlu Mermer'in Bursa Orhangazi'deki hizmet binası görkemli bir törenle açıldı.

Heybetiyle, mermer uygulamalarıyla göz kamaştıran yapının açılışına Türkiye'nin dört bir yanından gelen mermer sektörü temsilcileri yapıya hayran kaldılar. 550 metrekarelik bir zemine oturan hizmet binası ve shoowroom olarak hizmet verecek binanın toplam kullanım alanı 1800 metrekareyi buldu. Yapı da kullanılan mermer çeşitleri ise 3800 metrekarelik bir alanı doldurdu. Açılışa Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası başkanı İbrahim Burkay'ın yanı sıra Orhangazi Kaymakamı, Belediye Başkanı ve kalabalık sayıda sektör temsilcileri katıldı.

Mermer sektöründe 50 yıla yaklaşan deneyimi ve geçmişiyle Türk Doğal taş sektörünün önde gelen firmalarından Efendioğlu Mermer tarafından yapımına 2012 yılının son aylarında başlanılan hizmet binası görkemli bir törenle açıldı. Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Ticaret ve saniyi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, İMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rüstem Çetinkaya ve birçok sektör temsilcisinin yanı sıra Bursa iş ve siyaset dünyasınının önemli isimlerini bir araya getiren açılışta bir konuşma yapan Bursa Valisi Münir Karaloğlu hizmet binasının görsellik açısından eşi benzeri olmadığını, buraya alım için gelen ziyaretçileri de olumlu yönde etkilemesinin kaçınılmaz olduğunu dile getirdi. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ise Efendioğlu Mermer'in hizmet binasının Bursa Mermerciliği için önemli bir adım olduğunu dile getirdi.

Binanın özellikleri:
Projesi Erenus Mimarlık firmasının sahibi Sinem Erenus Muhtar tarafından çizilen hizmet binası yaklaşık olarak 550 metrekarelik bir zemine oturuyor. 1800 metrekarelik bir kullanım alanına sahip binada 3800 metrekare civarında ve toplam 6 çeşit (Marmara beyaz, Marmara Ekvator, Marin Marinache, Prestige Brown, Olive Avangarde, Ege Bordo ve Akhisar Beige) mermer çeşidi kullanıldı. Binada Efendioğlu mermer Yönetim Kurulu Üyeleri ve birimlere ait odaların yanısıra sosyal alanlar ve Efendioğlu Mermer'in ürün gamını oluşturan mermer çeşitlerinden yapılan uygulamalar bulunuyor.

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI