20 Ekim 2018 Cumartesi

Hedef, Pazar Liderliği

Hedef, Pazar Liderliği

Rösler Kromaş firması, 25 yıllık Kromaş ve 100 yıla yakın Rösler firmalarının mirası üzerine kurulmuş yeni bir oluşum. 2014 yılı Kasım ayında Almanya merkezli, dünyada yüzey işlem sektörü lideri Rösler firmasının, Türkiye’nin önemli yüzey işlem firmalarından biri olan Kromaş’ı satın almasıyla Rösler Kromaş firması faaliyete başladı. Birkaç yıl içerisinde sektörde lider olmayı hedefleyin firma, mermer sektörüne büyük önem veriyor.

Yatırımlar devam edecek
Mermer ve doğal taş eskitme sektörü ve sektöre yönelik geliştirilen proses ve çalışmaların iki firmanın da uzun yıllardan beri başarılı şekilde yürüttüğü bir alan olduğu bilgisini veren Rösler Kromaş Genel Müdürü Dr. Tayfun Sığırtmaç, “ Dünyanın birçok ülkesinde doğal taş ve mermer eskitme sektöründe Rösler ve Kromaş firmalarının yüzlerce standart makineleri ve uygulamaya yönelik özel makineleri, kullanıcılarına değer katmaya devam ediyor. Firma olarak mermer sektörüne büyük önem veriyoruz. Bu sektörün daha fazla içerisinde olmak, müşteri beklentilerine daha iyi cevap verebilmek için yapımızı, organizasyonumuzu ve ürün gamımızı güçlendiriyoruz. Mermer sektörünün hakim olduğu pazarlarda daha aktif bir bayi yapılanması ile güçlenmek istiyoruz. Yeni yatırımlarımız 2015 yılından başlayacak ve artarak devam edecek. Üç yıl içerisinde minimum iki katlık bir büyüme hedefliyoruz” dedi.

Vibrasyonlu antik yüzey eskitme ve yuvarlama makinaları
Rösler Kromaş olarak mermer, traverten, granit gibi tüm doğal taşlar için Vibrasyonlu Antik Yüzey Eskitme Makinaları ve Yuvarlama Makinaları ürettiklerini söyleyen Dr. Tayfun Sığırtmaç, “Bu makinelerde ufak mozaik taş ölçülerinden, büyük plaka ölçülerine kadar tüm doğal taşlar işlenebiliyor. Makinelerimiz, yüksek kalitede elastomer poliüretan ile kaplanmış olup yüksek dayanıklılığa sahip. Bu sayede aşınma oranı yüksek olan yüzey eskitme operasyonlarında daha uzun poliüretan kaplama ömrü ve müşteriye daha verimli bir proses sunuyoruz. Kullandığımız tüm mekanik ve elektrik ekipmanlar, CE standartlarına uygun olarak üretildi ve yüksek kaliteli ürünlerdir” dedi.

100x100 cm’e kadar eskitme yapan makineler
“Türkiye’de Rösler Kromaş çatısı altında çekirdek bir Ar-Ge ekibine sahibiz ve müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak proje ve prosesler geliştiriyoruz” diyen Dr. Tayfun Sığırtmaç, “Ayrıca yeni Rösler Kromaş oluşumu sayesinde Almanya Rösler merkezin devasa Ar-Ge ekibi ve imkanları ile özel çözümler geliştirme gücünü de müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz. Son dönemde, Rösler Almanya Ar-Ge merkezinde Rösler markası ile dünyada ilk defa 100x100 cm’e kadar eskitme yapabilen yeni vibrasyonlu eskitme makinesinin çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.

Yüzde 50 ihracat
Müşterilerilerine daha etkin hizmet verebilmek için yeni bir depo kurduklarının bilgisini veren Dr. Tayfun Sığırtmaç şöyle konuştu: “ 300 ton üzerinde aktif stok seviyemiz ile müşterilerimizin sarf malzeme ihtiyaçlarına çok daha hızlı cevap verebiliyoruz. Bu stoklarımızın ciddi bir bölümü de doğal taş ve mermer sektörü için özel üretilen seramik yüzey eskitme abrazifleri. Firma olarak ihracat oranımızı %50’nin üzerinde planlıyoruz. Şu anda yeni Rösler Kromaş yapılanması çerçevesinde dünyadaki bayi networkümüzü yeniden şekillendiriyor, mevcut pazarlarda güçlenmeyi ve daha önce girmemiş olduğumuz pazarlara da yeni bayi ağımız ile giriş yapmayı planlıyoruz. Bu çerçevede son 3 ay içerisinde 5 yeni ülke ile bayi anlaşmaları gerçekleştirdik. Amacımız Türkiye’de hedeflediğimiz gibi o pazarlarda da Pazar liderliği.”

 

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI