20 Ekim 2018 Cumartesi

PORTSAN’dan Örnek Davranış

PORTSAN’dan Örnek Davranış

Sektörün öncü firmalarından biri olan ve dünyaya ithal ettiği mermer çeşitleri ile Bucak Bölgesi'ni kalkındırmaya devam eden Portsan, bu kez de çok farklı bir kimliği ile ön plana çıkıyor.

Sektörde yapmış olduğu sosyal sorumluluk projeleri ile tanınan Portsan Mermer aralıksız olarak gerçekleştirdiği ağaçlandırma projelerine bir yenisini daha ekledi. Firma, 2014 yılında 753 dönüm arazide 350 bin ağaçlandırma çalışmasını gerçekleştirdi.

Kapatılan mermer ocakları ağaçlandırılıyor
Dünyaca ünlü mermer firması Portsan, çevreye duyarlı davranmaları ile çevre halkın takdirini kazanmaya devam ediyor. Çevre ve doğa bilincinde oldukça titiz davranan Portsan, kapattığı mermer ocaklarının yerlerini tekrar ağaçlandırarak, çevre bilincini ve yeşil gelecek hayallerini gerçeğe dönüştürerek, gelecek nesillere birer armağan olarak bırakmak istiyor. Portsan çalışanlarının her birinin bu bilince sahip olması ve bu konuda gösterilen hassasiyet, gerçekleştirilen projeler ve şirket içi eğitimler ile gözler önüne seriliyor.

753 dönüm alana 350 bin ağaç fidanı
Kapatılan ocak alanlarının ağaçlandırılması dışında, bir çok ihtiyaç olan alanda ağaçlandırma ve fidan dikim çalışmalarına devam eden Portsan; bölgeye uygunluk sağlayan Sedir, Kızılçam, Alıç, Selvi ve Ahlat ağaç fidanlarını tercih ediyor. Toplamda 753 dönüm alana 350 bin ağaç fidanı dikimi gerçekleştiren Portsan yetkilileri; ağaçlandırma çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini belirttiler.

 

 

 

 

 

 

 

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI