20 Eylül 2018 Perşembe

Aze Madencilik'in Gözde Taşı “Chanel Golden”

Aze Madencilik'in Gözde Taşı “Chanel Golden”

Uzun yıllara dayanan tecrübesi ile 2010 yılında Aze Madencilik'i kuran İrfan Söğüt, firma olarak Bilecik'te bulunan bej ocakları ile sektörde faaliyet gösterdiklerini söyledi. Bilecik İli, Söğüt İlçesi Tuzaklı Köyü mevkiinde bulunan ocaklarının 6.366.000 metreküp görünür rezerve sahip olduğu bilgisini veren Söğüt, ocak yatırımına devam edeceklerini söyledi. Yıllık üretim miktarlarını 30 bin tona çıkarmayı planladıklarını belirten Söğüt, hedef pazarları arasında Orta Doğu'nun olduğunu kaydetti.

Hedef 30 bin ton
Bilecik'teki ocaklarından elde ettikleri ürünü Chanel Golden ismi ile pazara sunduklarını belirten Söğüt, yıllık 30 bin ton üretim hedeflediklerini kaydetti. Chanel Golden'ın krem rengi bir bej renginde olup, sağlam bir yapıya sahip olduğunun altını çizen Söğüt, “Tuzaklı Köyü civarındaki Bej Mermer ocağımızda 2014 yılı Mayıs ayında çalışmalara başladık ve ocağımızdan 2014 yılı sonunda 5000 tonun üzerinde ihracat gerçekleştirdik. 2015 yılı için 30 bin ton üzerinde bir satış hedefliyoruz. Cephe kaplama ve yer döşeme alanlarında rahatlıkla uygulanabilen proje taşımız özellikle, büyük alanlar için yer döşemelerinde tercih ediliyor. Ürünümüzü Çin, Hindistan, Taiwan ve Hongkong'a blok olarak ihraç ediyoruz. 2015 yılında Orta Doğu pazarına da ürünümüzü ihraç etmek istiyoruz” diye konuştu.

Ocak yatırımı devam edecek
Kısa vadede ocak yatırımlarına devam etmek istediklerini anlatan Söğüt, “Bu yüzden yeni ocak sahaları için araştırmalarımız sürekli devam ediyor. Fakat fabrika için biraz daha temkinliyiz. Öncelikle yeni taşımızı uluslararası piyasada bilinirliğini arttırdıktan sonra plaka satışı için fabrika yatırımını değerlendirebiliriz. Bunun içinde gerekli fizibilite çalışmalarının çok dikkatli yapılması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu. Söğüt, “2012 yılında Çin vatandaşı olan Jinjin Zheng ve Huashan Lyu ile ocak yatırımızı daha güçlü bir şekilde gerçekleştirmek için ticari bir ortaklığa gittik. Kendileri ülkelerinde mermer ve granit alanında fabrikaları olan ve piyasayı yakından tanıyan kişilerdir” diye konuştu.

Öncelik iş güvenliği
Bu sene ilk defa Xiamen Fuarına katıldıklarını belirten Söğüt şunları söyledi: “Fuarda standımız yoğun ilgi gördü ve bize yeni iş bağlantıları kurmamıza yardımcı oldu. Bu sebeple 2015 yılı hedefimiz olan Orta Doğu pazarı için ilgili ülkelerde düzenlenen fuarlara katılmaya sıcak bakıyoruz. Mayıs ayında Dubai'de gerçekleştirilecek Middle East Stone fuarı için girişimlerimizi başlattık. Aze Madencilik, global ihtiyaçları yakından takip eden, farklı ülkelerdeki ortakları ile ilişkilerini sürekli geliştiren, hem doğal taş sektörünün geleceğine hem de Türkiye’de ihracatın geleceğine yatırım yapan bir firmadır. Bu vizyonumuzu korumak için dünya çapında etkinlikleri çok yakından takip ediyor, her birinde yer almaya çalışıyoruz. Hedeflerimize ilerlerken de üretim alanında önceliğimiz iş güvenliğidir.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İLGİLİ MAKALELER

ARAMA SONUÇLARI